Cvičení SMSystém (stabilizační a mobilizační systém)


Metoda MUDr. R. Smíška – cvičení s elastickými lany


LÉČEBNÉ ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ - Spirální stabilizace a mobilizace páteřeCvičení SMS je účinný systém cvičení na poli prevence degenerace pohybového aparátu a zvýšení sportovních výkonů, tak i na poli léčby bolesti zad, skoliózy, výhřezu meziobratlové ploténky, plochých nohou, bolesti hlavy, poruch velkých kloubů jako je artróza, ale i mnoho dalších onemocnění.

Toto cvičení je vhodné především pro Vás, kdo trávíte většinu času v sedě v práci, u PC a v autech a také pro osoby s jednostranným zatížením těla, především sportovci s jednostranným zatížením – především golf, tenis, hokej, squash a další.
Protahuje naše svaly, které jsou při sedavém způsobu života v napětí a naše tělo zatěžují – „stahují ho“ a zároveň spirální stabilizací posiluje svaly, které tímto způsobem života ochably . Tím dochází k vyrovnání svalových dysbalancí, to je nám umožňuje uvolněný přesný pohyb a odstraňuje bolesti zad.


Tuto metodu dále používá řada vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Nabízím odbornou výuku individuálních a skupinových lekcí cvičení SM systém pro úlevu od bolesti a postupný návrat k plnému zdraví.

Aby bylo cvičení SM systém účinné, je nutné ho provádět pravidelně, ale také BEZCHYBNĚ. Individuální lekce SM systému vám nabízí kvalitní zaučení s veškerými detaily.

Cvičení pro začátečníky

SM systém má 12 základních cviků. Při první návštěvě se naučí klient 3-5 cviků. Při další návštěvě cviky kontroluji, případně koriguji a zadám další cviky. Cílem našich lekcí je se naučit všech 12 cviků, neboť každý cvik dá tělu něco jiného. Je to ucelená metoda. Počet lekcí na zvládnutí základních 12 cviků je individuální.

Cvičení pro pokročilé

Kdo má zájem, naučí se cvičení SM systém pro pokročilé, kdy se zvyšuje obtížnost různými variantami a cvičením na balanční podložce.

SMS je vhodné u:
 • bolestí páteře v bederní, hrudní i krční oblasti a jako její prevence
 • výhřezu meziobratlové ploténky
 • Skoliózy, Lordózy, Kyfózy, Ischiasu, Lumbaga, Cervikokraniálního syndromu, Spondylolýzy, Spondylolystézy, Schmorlových uzlů a dalších onemocnění páteře
 • jako prevence a léčba poruch velkých kloubů (kloub kyčelní, kolenní a ramenní, klouby nohy a klenba nožní), jako je Artróza, Ploché nohy, Vbočené palce, Myalgie, atd.
 • Syndromu hypermobility, poruchy chůze a pohyblivosti
 • závratě- Vertigo, Migrény a jiné bolesti hlavy
 • jako rehabilitační doléčení po úrazech, jako příprava a následná pooperační léčba velkých kloubů, gynekologických operací a operace břišní stěny, trávicího ústrojí a hrudníku
 • Obezity, Esenciální hypertenze, Chronická ischemická nemoc srdeční
 • Astmatu
 • Chronického zánětu vejcovodů, Prolapsu ženských orgánů, Habituálního potrácení, Inkontinence moči, Mužské i Ženské neplodnosti, Chronické prostatitidy a cystitis, bolesti a jiných stavů sdružených s ženskými pohlavními orgány a menstruačním cyklem
 • Tříselné a břišní kýly
 • Neurorehabilitace, Cévních syndromech mozku, při Cerebrovaskulárních nemocech, Dětské mozkové obrny a dalších.


 • Velký vliv na vývoj tohoto cvičení měla spolupráce zakladatele této metody dr. Smíška spolupráce s Ludmilou Mojžíšovou a Prof. MUDr. Karlem Lewitem.

  SMSystem používají ji stovky terapeutů a cvičitelů v Čechách, na Slovensku a v Německu. Tak byla metoda prověřena na poli léčby i pravidelného preventivního a kondičního cvičení.

  Metoda byla uznána Německými zdravotními pojišťovnami.

  Individuální lekce - cvičení SM SYSTEM metoda MUDr. R. Smíška


  Základní preventivní sestava cviků:
  SM systém má 11 základních cviků. Při první návštěvě se naučí klient 3-5 cviků. Při další návštěvě cviky kontroluji, případně koriguji a zadám další cviky. Cílem našich lekcí je se naučit všech 11 cviků, neboť každý cvik dá tělu něco jiného. Je to ucelená metoda. Počet lekcí na zvládnutí základních 11 cviků je individuální.

  Kdo má zájem, naučí se cvičení SM systém pro pokročilé, kdy se zvyšuje obtížnost různými variantami a cvičením na balanční podložce.


  Skupinové lekce - cvičení SM SYSTEM metoda MUDr. R. Smíška


  STŘEDA od 8:00.
  YMCA, Na Poříčí 1041/12, Praha-Nové Město

  Cvičení pro začátečníky:
  Cvičíme základní sestavu cviků 11 cviků v pomalém tempu. Cviky podrobněji vysvětluji a kontroluji v rámci skupiny.

  Cvičení pro pokročilé:
  Cvičíme v rychlejším tempu čerpám z 60 variant cviků a lehce kontroluji.


  Lekce Pilates


  ČTVRTEK 17:00 Hotel Panorama, Top Deck 24. patro, Milevská 1695/7, 140 63 Praha 4

  Lekce Taebo


  PONDĚLÍ od 11:00
  Hotel Panorama, Top Deck 24. patro, Milevská 1695/7, 140 63 Praha 4

  ÚTERÝ od 19:00
  Studio Elixír, Vinohradská 1438/70, Praha 3

  ČTVRTEK od 18:00
  Hotel Panorama, Top Deck 24. patro, Milevská 1695/7, 140 63 Praha 4

  Kurz Havajské masáže Lomi Lomi


  Havajská masáž Lomi Lomi je terapie, která svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Havajská masáž vychází z velice jemných a plynulých technik pocházejících z havajských ostrovů.

  Naučíte se zde techniky typické pro Havajskou masáž Lomi Lomi. Navíc si tuto masáž oblíbíte i z důvodu, že vám díky používaným technikám ušetří vaše klouby a prsty. Při havajské masáži Lomi Lomi dochází k harmonizaci těla a duše nejen masírovaného, ale i maséra.

  (1 nebo 2 dny)

  Kurz domácí masáže


  Tento kurz je určen pro širokou veřejnost, díky tomuto masérském kurzu budete ve svém okolí vyhledáváni a oblíbeni už jenom proto, že dokážete báječně zbavit stresu, uvolnit svaly a navodit pocit klidu a relaxace svým blízkým.

  (1 den)


  Kurz Indické antistresové masáže


  Tato mimořádná masáž hlavy, spolu s masáží šíje, ramen případně i plosek ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Je to masáž díky které si získáte mnoho zákazníků, může ji provádět každý a velmi užitečná je v partnerském vztahu, kde dokáže posilnit pouto mezi vámi a partnerem.
  Své klienty či blízké touto masáží zbavíte obrovské psychické zátěže a oni se budou cítit jako znovunarození…

  (1 den)

  Kurz masáže lávovými kameny


  Hot Stones jako masáž horkými lávovými kameny dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxu. Proto je masáž lávovými kameny ve světě tak žádaná. Určitě si dokážete představit příjemné teplo pravých lávových kamenů, které svojí vibrací a teplem ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly a lávové kameny navíc šetří Vaše ruce.

  (1 nebo 2 dny)

  Kurz anticelulitidní masáže se zábalem


  Tato masáž je nejčastější procedůra v boji proti celulitidě a vyhlazení pokožky.
  (1 den)